Články

Spoločnosť Continental s hrdosťou oznámila, že jej továrenský závod na výrobu pneumatík v portugalskom meste Lousado sa stal CO2 neutrálnym.

Spoločnosť Continental s hrdosťou oznámila, že jej továrenský závod na výrobu pneumatík v portugalskom meste Lousado sa stal CO2 neutrálnym. „Je to významný pokrok smerom k nášmu cieľu dosiahnuť úplne neutrálnu výrobu CO2, a to čiastočne vďaka skutočnosti, že teplo sa generuje v inovatívnom kotle, ktorý funguje výlučne na elektrickú energiu,” povedal Dr. Bernhard Trilken, vedúci výroby a logistiky. Spoločnosť Continental využíva na výrobu tepla svoju vlastnú solárnu energiu a obnoviteľnú elektrickú energiu zo siete. Predtým bol jediným zdrojom energie na vykurovanie závodu na výrobu pneumatík v Lousade zemný plyn.

Goodyear vysvetľuje, prečo by ste si mali vybrať prémiové pneumatiky počas tohto leta

S blížiacim sa letom spoločnosť Goodyear vysvetľuje, prečo je dôležité, aby mali vodiči vhodné pneumatiky. Zvýšte bezpečnosť, vodičské zážitky a dlhodobé úspory s prémiovými letnými pneumatikami.

Prečo neexistujú špeciálne určené ľavé a pravé pneumatiky?

Prečo neexistujú špeciálne určené ľavé a pravé pneumatiky? Svet pneumatík sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchý, avšak pri podrobnejšom preskúmaní narazíte na množstvo technických detailov. Jedným z nich je otázka, na ktorú sa môže pýtať mnohí, a to, prečo neexistujú špeciálne pravé a ľavé pneumatiky. V nasledujúcom článku sa na tieto dôvody pozrieme podrobnejšie.

Poruchy pneumatík - Praskliny a starnutie pneumatík

Poruchy pneumatík - Praskliny a starnutie pneumatík Pri pravidelnom používaní sa pneumatiky výrazne opotrebúvajú. Neustále sa poškodzujú vplyvom teplotných výkyvov, valenia, špiny a brzdného prachu, a to aj v prípade, že sú potiahnuté ochrannou vrstvou. Tieto nepriaznivé účinky časom vedú k strate pružnosti a popraskaniu pneumatiky.

Poruchy pneumatík - hrboľ na bočnici pneumatiky

Poruchy pneumatík - hrboľ na bočnici pneumatiky Na cestách stretávame s viacerými výzvami a jedným z najväčších nebezpečenstiev sú výmole, ktoré môžu jednoducho poškodiť pneumatiky a ráfiky automobilov. Ak vozidlo prejde cez výmoľ, náraz môže priškripnúť bočnicu pneumatiky medzi ráfik a okraj výmoľa. Toto priškripnutie môže poškodiť konštrukciu pneumatiky a viesť dokonca k poškodeniu vnútornej časti pneumatiky, teda vzduchovej bariéry.

Cestou do Paríža 2024. Spoločnosť Bridgestone víta olympijské hry znova v Európe a podporuje celosvetový zoznam športových vyslancov!

Cestou do Paríža 2024. Spoločnosť Bridgestone víta olympijské hry znova v Európe a podporuje celosvetový zoznam športových vyslancov! Spoločnosť Bridgestone Corporation (Bridgestone) spolupracuje s desiatkami vrcholových športovcov na celom svete ako globálny olympijský a paralympijský partner. V rámci príprav na olympijské a paralympijské hry v roku 2024 v Paríži spoločnosť pripravuje globálny zoznam vyslancov značky Team Bridgestone.

Dezén pneumatiky BluEarth-XT AE61 od spoločnosti Yokohama bola vybraná pre nový model Toyota Yaris Cross

Dezén pneumatiky BluEarth-XT AE61 od spoločnosti Yokohama bola vybraná pre nový model Toyota Yaris Cross   Japonská spoločnosť Yokohama oznámila, že svoju pneumatiku BluEarth-XT AE61 bude ako originálne vybavenie (OE) vyrábať spoločnosť Toyota Motor Corporation. Rovnaký dezén použije japonská autovýrobkyňa na svojom novom kompaktnom modelu SUV Yaris Cross, ktorá bola uvádzaná do predaja od októbra 2023, a to predovšetkým v Thajsku. Model Yaris Cross je vybavený pneumatikami s rozmermi 215/60R17 96H a 215/55R18 95V.

Najpopulárnejšie značky pneumatík

Vo svete pneumatík je poznanie najlepších značiek pneumatík nevyhnutné pre plynulú a bezpečnú jazdu. Nakoľko prešiel rok 2023, nastal čas, aby vám spoločnosť BHPGumi odporúčala najlepšie značky pneumatík.

Vo svete pneumatík: sprievodca pre začiatočníkov

Vítajte vo vzrušujúcom svete pneumatík! Bez ohľadu na to, či ste skúseným vodičom, alebo práve začínate šoférovať, porozumenie pneumatikám a ich potrebám je základom pre plynulú a bezpečnú jazdu. Z tohto sprievodcu pre začiatočníkov vám prezradíme všetko, čo treba vedieť, aby ste si vybrali tie správne pneumatiky pre svoje vozidlo a, samozrejme aj to, ako si zaistiť, aby vám dlho poslúžili.

10 rád pre výber správnych pneumatík

Pre optimálny výkon a bezpečnosť je dôležité si vybrať správne pneumatiky pre vaše vozidlo. Obzvlášť v dnešnej dobe, keď nespočetné možnosti na trhu sťažujú výber. V tomto článku vám naši odborníci poskytnú 10 užitočných rád, ktoré vám pomôžu pri výbere ideálnych pneumatík.

Recyklovaný kaučuk, ryžové plevy a plastové fľaše: udržateľné materiály používané pri výrobe pneumatík

Spoločnosť Continental dôsledne optimalizuje svoje pneumatiky v duchu neustále rastúceho úsilia o udržateľnosť Cieľ najneskôr do roku 2050: pneumatiky vyrobené výlučne z udržateľných materiálov Maximálna bezpečnosť na cestách zásluhou ideálnej kombinácie surovín Pneumatiky sú kolesá, čierne a vyrobené z kaučuku. Pri bližšom pohľade na nej však zistíme, že sú to veľmi zložité výrobky vzhľadom na vzájomné pôsobenie rôznych materiálov použitých pri ich výrobe. Odborníci spoločnosti Continental zaoberajúci sa materiálmi a inžinieri v oblasti pneumatík v poslednom čase pokojne uskutočňujú revolúciu v tejto oblasti. Plánujú vyrábať všetky svoje pneumatiky z udržateľných materiálov najneskôr do roku 2050.

Nový digitálny vývoj spoločnosti Continental môže zachrániť život

Nový digitálny vývoj spoločnosti Continental môže zachrániť život upozornením, ak je dieťa zabudnuté vo vozidle Detektor prítomnosti dieťaťa (CPD) zistí, či je dieťa zabudnuté vo vozidle, a posiela upozornenie na smartphone vodiča. Vďaka systému prístupu do zariadenia na základe smartfónu (CoSmA) spoločnosti Continental a integrovanej technológii detekcie prítomnosti dieťaťa nepotrebujete žiadny ďalší hardvér. Systém je založený na inovatívnej ultraširokopásmovej technológii (UWB) so senzorovými funkciami Detektor prítomnosti dieťaťa pomáha výrobcom vozidiel dodržiavať bezpečnostné normy Euro NCAP a USA, ktoré nadobudnú platnosť v roku 2025. Technologická spoločnosť Continental v záujme ďalšieho posilnenia bezpečnosti cestujúcich zaradila do svojho systému bezpečnosti vozidla (CoSmA) založeného na smartfóne detektor prítomnosti detí (CPD).

nano-tyre.sk
kosar icon
Pneumatiky WEBSHOP

tyre-test.org Testy pneumatík,
recenzie od skutočných používateľov
tire icon tyre background

Odporúčame vám